JVP STEEL

Przedsiębiorstwo powstało w Danii w 1975 roku pod firmą JVP Stålmontage ApS. Na początku skupiało się na sprzedaży i montażu hal ze stali. W 1977 roku firma zaczęła produkować i montować konstrukcje stalowe i konstrukcje maszyn dla wielkich zakładów przemysłowych. W 1981 roku zaistniała potrzeba powiększenia zakładu. Firma JVP Stålmontage przeprowadziła się do nowej lokalizacji w Ringsted, wyposażonej w halę wielkości 2 200 m². W 1986 roku przedsiębiorstwo było zaangażowanie w projekt rozbudowy sieci grzewczej w Kopenhadze. Firma otrzymała nagrodę inicjatyw lokalnych od Konfederacji Duńskiego Przemysłu (Dansk Insustri) w 1998 roku. Kolejny rok oznaczał ponowne przejęcie kontroli nad firmą przez inny podmiot. JVP Stål A/S została sprzedana grupie stalowej Jern Holding A/S, z siedzibą w Skjern. Wspólnie z innymi przedsiębiorstwami w ramach grupy, JVP Stål brała udział w budowie konstrukcji nowego dachu piłkarskiego stadionu narodowego w Kopenhadze. W 2003 roku została zarejestrowana polska spółka-córka JVP Steel Poland Sp. z o.o. Rok później zakład produkcyjny w Danii został sprzedany i od tego momentu cała produkcja jest realizowana w Polsce. W 2006 roku JVP Steel Poland zakupiła wynajmowany przez siebie zakład przy ul. Dubois w Szczecinie. Firma ponownie była częścią projektu budowy nowej sieci grzewczej w Kopenhadze w 2009 roku, dostarczając 1 200 ton konstrukcji stalowych. W 2011 roku JVP Steel rozszerzyło swój zakład o dodatkową halę na terenie Stoczni Szczecińskiej. Dwa lata później cała administracja przeniosła się do nowoczesnego biura w Szczecinie.

Prowadzenie interesów w złożonych branżach, gdzie zaufanie znaczy wszystko, nauczyło nas, jak ważne jest przywództwo, stabilności i ciągłość. – podkreśla Dyrektor Zarządzający Jan V. Stjernebjerg. Od założenia firmy w 1975 roku Jan V. Stjernebjerg jest Dyrektorem Zarządzającym. Dzisiaj jesteśmy również dumni z faktu, że nasz zespół administracyjny pracuje razem od dekady, od rozpoczęcia działalności w Polsce. Zoptymalizowana, otwarta i zwięzła komunikacja jest cechą charakterystyczną JVP Steel. Jasna i zwięzła informacja dla klienta stwarza najlepszą możliwość zamiany projektów w sukces dla obu stron.

JAN VILHELM STJERNEBJERG

Prezes Zarządu

Marine Services Compass

Marine Services Compass zostało założone na początku 2014 roku, dzięki dążeniom dwójki młodych ludzi do wykorzystania własnego doświadczenia zdobytego w poprzednich miejscach pracy i rozpoczęcia czegoś nowego, świeżego. MSC powstało jako odpowiedź na dążenia klientów do nawiązania współpracy z jednym podmiotem, mogącym w pełni sprostać wielu różnym przeciwnościom podczas remontowania jednostek na stoczniach. MSC miało na swoje barki przejąć obowiązek zapewnienia jednostkom oraz załogom wsparcia, organizacji części zamiennych, żywności, wspierania zarówno kapitanów, jak i superintendentów, podczas ich regularnych prac.

Pierwsze miesiące działalności zweryfikowały dążenia i potrzeby, i okazały że nowa firma w pełni wkomponowała się z plany remontowe wielu klientów, którzy dzięki swemu zadowoleniu dodawali skrzydeł załodze.

Dziś firma Marine Services Compass może pochwalić się stałą współpracą z kilkoma armatorami skandynawskimi, jak również stałą współpracą, dzięki swej jakości i konkurencyjnym cenom, z agencjami statkowymi na terenie Szczecina i Trójmiasta.

Marine Services Compass czeka na kolejny rok, pełen wyzwań ale i możliwości, wykazania się na tle konkurencji.

KRZYSZTOF FRANK

Partnerzy
lokatorzy
partnerzy strategiczni