Po godzinach

1 PZU Maraton Szczeciński na terenie SPP

19 września przez teren Szczecińskiego Parku Przemysłowego przebiegać będzie trasa pierwszego PZU Maratonu Szczecińskiego.  Historyczna Brama Główna będzie otwarta dla uczestników maratonu na 32 km trasy. 

Więcej informacji na stronie organizatora maratonu http://www.pzumaratonszczecinski.pl./aktualnosci/147-wbiegniemy-na-teren-dawnej-stoczni-szczecinskiej skąd poniższy cytat:

"Nasze maratońskie hasło „Wbiegnij do historii Szczecina” na 32 kilometrze zrealizuje się w dosłownym znaczeniu – przed nami historia Szczecina w czystej postaci, wbiegamy bowiem na teren dawnej Stoczni Szczecińskiej i to główną, historyczną bramą przy pl. Ofiar Grudnia 1970 r. Suwnica bramowa pochylni Wulkan, która majaczyła w oddali od kilku kilometrów, teraz w pełnej okazałości. Trudno objąć ją wzrokiem z tak bliska. Jest gigantyczna. Przed nami prawie półtora kilometra zwiedzania terenu na co dzień niedostępnego, gdzie można się dostać tylko za okazaniem przepustki. 19 września taką przepustką będzie numer startowy 1 PZU Maratonu Szczecińskiego. Na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej działa teraz z sukcesem kilkadziesiąt mniejszych i większych firm, w większości związanych z branżą stoczniową i stalową. Wprawdzie w sobotę, kiedy tam zawitamy, załoga odpoczywa, ale gospodarz terenu Szczecińskiego Parku Przemysłowego już zapowiedział, że cicho i spokojnie na pewno nie będzie. Szykujcie się na niespodziankę! Stocznię opuszczamy jedną z bram przy ul. Ludowej i kierujemy się ku ul. Rugiańskiej. Będzie trochę pod górkę, ale potem już tylko z górki."

Zdjęcia z maratonu na terenie SPP:

Partnerzy
lokatorzy
partnerzy strategiczni